batus šiaurietiškam ėjimui

Kaip pasirinkti batus šiaurietiškam ėjimui?

Šiaurietiškas ėjimas pastaruoju metu pelnė nemažą populiarumą. Tame nėra nieko keisto, kadangi tam įdomi fizinio aktyvumo forma, jungianti tradicini žygį ir slidinėjimo techniką. Visgi verta žinoti, kad į pagrindinės įrangos rinkinį įeina ne tik profesionalios lazdos, bet ir tinkama avalynė, kuri užtikrins komfortą ir nuims krūvį nuo sąnarių.

Svarbiausia komfortas

Šiaurietiškas ėjimas privalo sietis su komfortu, todėl reikia pasirinkti patogią avalynę su tinkama forma ir konstrukcija. Geriausiai tiks modeliai su žemu aulu. Kai kurie gali pagalvoti, kad tokio tipo aktyvumai tiktų žygio batai, tačiau tai klaidingas požiūris. Nepaisant to, kad žygio batai dėl savo aukšto aulo užtikrina kojos apsaugą, tas pats elementas lemia, kad koja yra per fiksuojama per stipriai, kas gali apsunkinti greitą žygį, kuris yra svarbi šiaurietiško ėjimo dalis. Todėl galima rinktis bėgimo modelius, tačiau verta prisiminti, kad jie neužtikrins tinkamos pado paramos. Verta peržiūrėti žemaaulių turistinių batų asortimentą, kurie ne per stipriai fiksuoja koją ir kartu užtikrina tinkamą paramą, kadangi tokie batai turi specialius pastiprinimus priekinėje ir užpakalinėje apavo dalyje.  Padidinti stabilizaciją taip pat galima stipriau surišant batus, žinoma sveiko prosto ribose.

Padas turi reikšmę

Taip kaip bet kokios kitos sporto šakos atveju, renkantis avalynę šiaurietiškam ėjimui reikia atkreipti dėmesį į avalynės padą. Žygiuojant su lazdomis žingsniai yra ilgesni nei tradicinio pasivaikščiojimo metu, kas lemia, jog pirštai labiau išsilenkia. Todėl šiaurietiško ėjimo batų avalynė privalo pasižymėti elastingumu, kuris užtikrins paramą kiekvienam žingsniui. Žygiuojant avint batus su per kietu padu yra greito nuovargio, pėdų skausmo ar net traumų rizika.

Be to, padas negali būti per plonas, kadangi tai irgi gali privesti prie skausmo. Batai turi būti aprūpinti tinkama amortizacija, kuri užtikrina kojoms kuo didesnį komfortą ir apsaugo nuo sąnarių traumų. Gerą elastingumą užtikrina modeliai su storu padu galinėje bato dalyje ir plonu priekinėje.

Reikia nepamiršti, kad tinkamai parinktas padas užtikrina gerą  amortizaciją, kas turi įtakos mūsų saugumui sportuojant. Šiuo metu gamintojai stengiasi atitikti net reikliausių klientų lūkesčius kurdami šiuolaikiškus padus su tinkamu protektoriumi. Tai yra labai svarbu, kadangi šiaurietiško ėjimo metu galima susidurti su skirtingais paviršiais. Tinkamas pado medžiagų parinkimas taip pat lemia jo atsparumą sudidėvėjimui, todėl nupirkti batai gali tarnauti ne vieną sezoną.

Kai orai nelepina

Šiaurietiškas ėjimas tai tokia fizinio aktyvumo forma, kuria galima užsiimti visus metus, tačiau faktas, kad orai ne visada mus lepina, todėl kiekvienas, kas nori džiaugtis žygiais ne tik šiltomis dienomis, privalo pasiruošti ir krituliams. Todėl renkantis šiaurietiško ėjimo avalynę verta ieškoti vandeniui atsparių modelių. Daugelis gamintojų net žemaauliams turistiniams batams pritaiko tradiciniams žygio batams būdingus sprendimus. Vienas iš jų – membrana, arba medžiaga, neleidžianti vandeniui patekti į bato vidų. Toks sprendimas užtikrina sausą koją ir mažina prakaitavimą.

Kur įsigyti batus šiaurietiškam ėjimui?

Norint įsigyti komfortišką žygį užtikrinančią avalynę reikia apsilankyti specializuotose sporto prekių parduotuvėse, kurios siūlo turistinius ir žygio batus. Jei kyla abejonių dėl konkretaus modelio, verta pasikonsultuoti su pardavėju, kuris būtinai atsakys į rūpimus klausimus. Be to, matuojantis batus verta prisiminti, kad nereikia rinktis ideliai prie kojos prisitaikančios poros. Geriau palikti keletą laisvų milimetrų, kadangi kojos nuo nuovargio nežymiai tinsta, kas pasirinkus idealiai tinkančius batus gali sukelti diskomfortą ir nemalonius odos nutrynimus.

Saugok savo batus

Įsigijus išsvajotus šiaurietiško ėjimo batus verta nepamiršti apie tinkamą apsaugą. Priklausomai nuo batų medžiagos galima parinkti tinkamus avalynės priežiūrai skirtus impregnantus. Tokių priemonių be problemų galima įsigyti kiekvienoje batų barduotuvėje, o jų teisingas naudojimas lems, kad batai tarnaus daug ilgiau.

0 comments on “Kaip pasirinkti batus šiaurietiškam ėjimui?Add yours →

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.