Kaip valyti batelius?

Storas, guminis padas ir medžiaginis viršus, žemiau ar virš kauliuko. Kalbama apie inkariukus – absoliučiai kultinius batus. Jie užkariavo žmonių širdis visame pasaulyje. Juos avi topmodeliai, muzikantai, aktoriai. Tai patogus, universalus pasirinkimas tinkantis kiekvienai progai. Kaip juos prižiūrėti, kad jei tarnautų ilgiau? Pasakojame.

Istorija

Inkariukų protėvis atsirado dar XIX amžius viduryje. Šitie batai įveikė ilgą ir duobėtą kelią – nuo ne ypač mėgstamų ir populiarių iki visiškai kultinių (šiandien). Lenkijoje tokio tipo batai atsirado 30-ais XX amžiaus metais. Pirmus modelius gamino Lenkų gumos pramonė. Vėliau prie jos prisidėjo Olštyno gamintojas Stomil.

„Inkariukų“ pavadinimas kilo iš „Inkaro“  gamyklos pavadinimo. Angliškas pavadinimas – „sneakers“ siejamas su guminiu padu, leidžiančiu judėti tyliai ir nepastebimai. Iš pradžių  gamino tik vienos, juodos spalvos batus. Šiandien spalvų paletė yra begalinė, populiariausi yra balti inkariukai, tačiau taip pat dažnai pasirenkami yra mėtiniai, tamsiai raudoni, raštuoti modeliai.

Priežiūra

Visų pirma – avėk inkariukus pagal paskirtį. Kelionė į kalnus? Šlapias sniegas? Purvinas šaligatvis? Tai inkariukams netinkamos situacijos. Jei nori jais džiaugtis kuo ilgiau, avėk juos sausomis, šiltomis dienomis, geriausiai vaikščiodamas lygiu, kietu paviršiumis.

Visų antra – investuok. Manai, nėra skirtumo tarp inkariukų už 10 eurų ir tų su kultine žvaigžde, už 50? Gal iš pradžių to nesimato, bet brangesni modeliai turi daug pranašumų. Jie gaminami iš geresnės kokybės medžiagų, dažniausiai turi odinį vidpadį ir pėdos pastiprinimus. Tai lemia, kad jie tarnaus daug ilgiau. Vieto to, kad batus keistum kas kelias savaites, įsigyk vieną, gerą porą.

Trečia – neplauk jų skalbimo mašinoje – net geriasios kokybės inkariukai po tokio skalbimo bus visiškai sunaikinti. Jų dalys yra suklijuotos, kiekvienas sujungimas po tokio valymo taps silpnesnis ar išvis praras klijus. Vienintelis bato elementas, kurį gali įmesti į skalbimo mašiną, tai batraiščiai ir vidpadis.

Ketvirta – valyk protingai, geriausiai naudodamas seną dantų šepetuką ir drėgną skuderėlį. Gali naudoti buitinius detergentus, dantų pastą, skalbimo miltelius, muilą, actą. Guminį pada išvalysi vandeniu ir valikliu. Nenaudok baliklio, nes guma pagels.

0 comments on “Kaip valyti batelius?Add yours →

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.