nike air jordan 1

Nike Air Jordan 1 – legendos pradžia

Air Jordan tai viena labiausiai vertinamų sportinės avalynės linijų pasaulyje. Ši serija – tai krepšiniui skirti batai, pažymėti legendinio NBA lygos žaidėjo pavarde. Kaip viskas prasidėjo?

Air Jordan istorija

Viskas prasidėjo 1984 metais, kai Nike negalėjo pasigirti ypatinga sėkme ir negaudavo norimo įspūdingo pelno. Mada bėgimo batams pradėjo silpnėti, o įmonė pardavinėjo vis mažiau avalynės. Oregono koncerno specialistai privalėjo paruošti tinkamą planą, kuris leistų sustiprinti savo pozicijas aprangos rinkoje ir pagerinti pardavimų situaciją. Nike gimė idėja, kad įmonės veidu taptų Michael‘as Jordan‘as. Problema buvo ta, kad pats sportininkas Oregono koncernui nejautė ypatingos simpatijos. Jis norėjo pasirašyti sutarti su Converse, tačiau populiariausių visų laikų inkariukų gamintojas jau bendradarbiavo su didžiosiomis žvaigždėmis tokiomis kaip Magic Johnson ar Larry Bird, todėl už reklamą Michael‘ui siūlytos sumos jo netenkino. Tad kai su Michael‘u susisiekė Nike, krepšininkas sutiko bendradarbiauti, nors ilgai įkalbinėjamas. Verta paminėti, kad Nike pasiūlymas nebuvo eilinis, kadangi amerikiečių įmonė ne tik pasiūlė savo prekių reklamą, bet visų pirma peteikė idėją sukurti avalynės liniją, pažymėtą NBA žaidėjo pavarde. Tokiu būdu rinkoje pasirodė pirmas Air Jordan 1 modelis, kurį avėdamas Michael‘as Jordan‘as pasmerkė savo komandą didelei piniginei baudai. Taip atsitiko dėl griežtų tų laikų NBA taisyklių, leidžiančių žasti avint tik baltus batus. Nike nusprendė pritaikyti situaciją marketingo tikslams ir išleido specialią reklamą, dėl kurios juodai-raudonas Air Jordan 1 modelio variantas įėjo į istoriją kaip „uždraustasis“, tuo pačiu tapdamas populiariausia visos serijos versija.

Nors Michael‘as Jordan‘as jau neišbėga į aikštelę, Nike iki šiol gamina Jordan Brand avalynę, kuri pelnė populiarumą tarp sportbačių mylėtojų visame pasaulyje. Jordan garsėja ne tik kaip gera krepšiniui skirta avalynė, bet ir kaip puikūs kasdieniai batai, tinkantys visiems gatvės stiliaus mėgėjams.

0 comments on “Nike Air Jordan 1 – legendos pradžiaAdd yours →

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.