Pilotų striukė ne tik pilotams

Daugelis žmonių odinių striukių karaliumi laiko ,,Ramones“ stiliaus striukes. Verta atsiminti, kad yra dar daug kitų odinių striukių, kuriomis galima praturtinti ir paįvairinti savo derinius. Viena iš tokių striukių yra piloto striukė, kurios pradžių reikėtų ieškoti kariuomenėje.

Skrydžio metu saugo nuo šalčio

XX amžiaus pradžioje rūbai pagaminti iš natūralios odos buvo labai populiarūs kariuomenėje, ypač aviacijoje. Kartu su aviacijos plėtra keitėsi ir lėktuvų pilotų apranga. Ilgesniems skrydžiams neužtekdavo paprastų rūbų, kadangi lakūnui reikėjo kažko, kas apsaugotų jį nuo žemos temperatūros ir vėjo. Reikia paminėti, kad tuometiniai lėktuvai neturėjo įrengtų lakūnų kabinų. Odos privalumu buvo ne tik apsauga nuo šalčio, bet ir jos žema kaina. Todėl ji tapo medžiaga, iš kurios buvo siuvamos striukės ir kombinezonai pilotams.

Piloto stiliaus striukė ne tik JAV valstijose

Įdomiu faktu šiuo klausimu gali būti nuotrauka iš 1911 metų. Ji vaizduoja Česlova Zbieranski – vieną iš pirmų lenkiško lėktuvo inžinierių. Pilotas nuotraukoje turi užsidėjęs juodą odinę striukę. Tai byloja apie tai, jog odinės striukės buvo populiarios tarp lakūnų visose pasaulio šalyse, kol ši mados tendencija išpopuliarėjo JAV. Nepaisant to, tokios uniformos atradimas priskiriamas amerikiečiams.

Populiarūs odinių striukių modeliai

Šiandienos dizaineriams pavyzdžiu yra A2modelis, kuris buvo sukurtas 1931 metais amerikiečių kareiviams. Ji dėvėjo ne tik pilotai, tačiau ir kiti darbuotojai atsakingi už navigacinę sistemą ir antžemines paslaugas. 1943 metais A2 striukę buvo išimta iš amerikiečių karinės aprangos. Tačiau šis modelis susilaukė išties didelio populiarumo šių filmų dėka: ,,Twelve O’Clock High“ ir ,,Ekspres Von Ryana“.

Kitu populiariu odinės striukės modeliu buvo G1, pagamintas 1947 metais. Būtent šią striukę turėjo užsidėjęs filmo ,,Oro vardija“ (,,Top Gun“) pagrindinis herojus, kurį vaidino Tomas Cruisas. Daug vyrų norėjo tapti panašiais į Maveriką, todėl G1 modelis tapo neapsakomai populiarus ir už kariuomenės ribų.

Piloto stiliaus striukė šiandien

Dabartiniais laikais šio stiliaus striukė nėra naudojama aviacijoje. Piloto stiliaus striukė puikiai atrodo šiuolaikinių vyrų aprangos deriniuose. Šią viršutinę aprangos detalę galima rasti ir aprangos parduotuvių tinkluose, ir įžymių dizainerių kolekcijose. Be to, šios striukės išpopuliarėjo jau ir moterų tarpe. Dabar parduotuvių lentynose esančios striukės panašios į klasikinius modelius, kuriuos dėvėdavo kariuomenėje (A2 ir G1 modeliai). Pasikeitė tam tikros detalės, tačiau pagrindas liko nepakitęs.

0 comments on “Pilotų striukė ne tik pilotamsAdd yours →

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.