sportbačius

Kaip išsirinkti sportbačius?

Jei norime pradėti savo nuotykį su sportu, privalome nepamiršti apie savo sveikatą ir saugumą. Jei norime pasiekti per daug per ypač trumpą laiką, galime įgyti traumų ir rimtai sužaloti sąnarius ar raumenis. Taip pat gali baigtis užsiėmimas sportu be tinkamos įrangos. Jei kvėpuojančia apranga ar specialiomis pirštinėmis galima pasirūpinti vėliau, tai tinkamų, sportinių batų įsigijimas turi buti prioritetu dar prieš pirmą treniruotę.

Visų pirma – patogumas

Renkantis sportinius batus visų pirma atkreipkime dėmesį į tai, ar jie yra patogūs. Koja turi jausti komfortą. Verta rinktis lengvus ir orui laidžius modelius, kurie užtikrina komfortą ir nekankina kojų. Padidinto aktyvumo metu padai gali tinti, todėl verta rinktis puse ar visa išmera didesnę porą.

Visų antra – kam?

Visų antra, apmastykime, kokia sporto šaka norime užsiimti. Jei planuojame bėgioti ar užsiimti krosfitu – bus svarbus sukimbantis, kietesnis padas su dideliu protektoriumi. Bėgimui ant takelio ar fitnesui rinkimes batus su gera amortizacija ir plokščiu, bet neslidžiu padu. Kiekvienu atveju atkreipkime dėmesį į aulą – jis privalo būti lengvas, elastingas ir gerai prisitaikantis prie kojos. Jie negali riboti arba lėtinti judesių.

Trečia – kojos tipas

Dar vienas svarbus dalykas – pažiūrėkime į savo kojas ir pasirinkime joms tinkančius batus. Išskiriame tris pėdos tipus – su supinacija, neutralią ir su pronacija.

Pėda su supinacija tai tokia, kai didžiausias atsispyrimo krūvis tenka jos išorinei daliai. Asmenys su tokiu pėdos tipu turėtų rinktis batus su didesne amortizacija, lengvai kreivos formos ir su elastingu padu.

Pėdai su pronacija žingsniuojant krūvis tenka vidinei jos pusei. Dažniausiai toks pėdos tipas siejamas su plokščiapėdyste. Asmenys su pronuojančia pėda gali rinktis batų linijas, turinčias specialius vidpadžius, kurie pakelia vidinės pusės skliautą.

Neutralios pėdos atveju krūvis skirstomas tolygiai ir teisingai. Esant tokiam skliautui galima rinktis daugumą rinkoje prieinamų modelių, geriausiai tiks turintys subalansuotą amortizaciją ir neutralią pado formą.

Rekomenduojama e-parduotuvė: sizeer.lt

0 comments on “Kaip išsirinkti sportbačius?Add yours →

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *