sportinių batų

Iš kur atėjo sportinių batų mada?

Pastaruoju metu sportinė avalynė tapo tikrai madinga. Tai reiškia, kad ji tarnauja jau ne tik užsiimant konkrečia sporto šaka, bet ir pasirodo miesto madoje, o net pasaulinio lygio mados pristatymuose. Tačiau tai visai ne XX amžiaus išradimas. Tada iš kur atsirado sportiniai batai ir kodėl juos vadina „sneakers‘ais“?

Keletas faktų apie sportinius batus

Sportinių batų prototipas atsirado XVIII amžiuje, kai buvo sukurta sportinio tipo įspiriama avalynė. Daugumai tikriausiai yra įdomu sužinoti, iš kuri atsirado „sneakers“ pavadinimas. Jis kilo iš anglų žodžio „sneak“, kuris reiškia sėlinti. Batai, apie kuriuos kalbama tai „plimsolls“, kadangi juos taip vadino ir dažnai vadina iki šiol. Medžiaginis šių batų aulas buvo pritvirtintas prie guminio pado, kuri leido judėti be garso. Dabar pavadinimas „sneakers“ neturėtų kelti jokių klausimų.

1892 metais atsirado pirma įmonė, kuri pradėjo gaminti avalynę. Kai kam gali pasirodyti keista, kad egzistavo kažkokia įmonė, gaminanti tokio tipo batus dar iki tokių gigantų, kaip Nike ar Adidas veiklos pradžios. Ta įmonė vadinosi Keds, o jos siūlomos prekės patyrė tikrą sėkmę. 1917 metais prasidėjo masinė gamyba ir verta pastebėti, kad verslas veikia iki šiol ir rinkoje užima gana stiprias pozicijas, ką įrodo, pavyzdžiui, kartu su Taylor Swift sukurta kolekcija.

„Sneakers‘ų“ kūrime dalyvavo ne tik amerikiečiai, kadangi 20-ais XX amžiaus metais Adolfas Dassleris sukūrė sportinių batų modelį, kurį pavadino savo vardo ir pavardės santrumpa – adidas. Tikrai taip, būtent jis įkūrė adidas – įmonę, kuri yra žinoma kaip vienas didžiausių pasaulyje aprangos ir avalynės gamintojų. Prie jos populiarumo prisidėjo ir Jese‘as Owens‘as, amerikiečių lengvaatletis, kuris avėdamas adidas produkciją varžėsi tarptautinėje arenoje ir pasiekdavo puikius rezultatus.

Prie sportinės avalynės populiarumo prisidėjo ir Marquis‘as Converse, kuris sukūrė pirmus pasaulyje krepšinio batus ir buvo atsakingas už pirmą bedradarbiavimą tarp įmonės ir sportininko dirbdamas su Chuck‘u Taylor‘u, kuris atstovavo Converse įmonės prekes.

0 comments on “Iš kur atėjo sportinių batų mada?Add yours →

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.